Wyruszyliśmy na podbój wschodu


Lovesome Cherie
W sobotę i niedzielę, tj. 11 i 12.09.2010 w Kiszyniowie na Mołdawii odbyly się trzy wystawy (w tym dwie rangi międzynarodowej). Wystawialiśmy tam młodzieniaszka Jeckiego, także Merlina i jego córeczkę Cherie. I choć wyjazd daleki a droga ciężka, wróciliśmy w pełni szczęśliwi przywożąc dla wszystkich Championaty Mołdawii, Championaty Klubu Mołdawii oraz Grandy !!!
Do tego młodziutka, 15-miesięczna Cherie rozpoczęła Interchampionat !!!

Na wystawę do Mołdawii mieliśmy jechać w lutym. Proponowały mi to dziewczyny z naszego Oddziału ZK które tam jechały. Niestety, ale w tym czasie miałam swoje psy zgłoszone na inne wystwy, więc nie mogłam jechać. Pojechał kto inny, ale ochota na wyjazd pozostała. Wszak z Merlinem mamy ukoñczone championaty naszych sąsiednich krajów. Więc czemu by nie zobaczyć, jak wyglądają wystawy dalej???

Wyjazd daleki i droga bardzo męcząca. Nie wspomnę już o tym, ze trzy razy zmienialiśmy koło na Ukrainie. Długie stanie w kolejkach na przejściach było chyba najgorszą zmorą. Ale nadrobilii to celnicy, którzy byli dla nas nadzwyczaj mili. Na granicy Ukraiñsko-Mołdawskiej nawet celnicy robili sobie zdjęcia z naszymi psami. Staliśmy tam dlużej, ale to tylko ze względu na dlugie rozmowy, jakie prowadziliśmy.
Sama Mołdawia też jest bardzo ładnym krajem, a ludzie mili. Tu nie ma żadnych zastrzeżeñ. Zarowno po drodze, jak i na wystawie. Tam mnóstwo znajomych osób, nie tylko z Polski, ale także i z Litwy czy Białorusi. Byłam tym nawet nieco zaskoczona. Towarzystwo przy ringu bardzo miłe, konkurencja ładna. Bo jak ktoś powiedział, nie liczy się ilość, a jakość. Także fakt, że nie każdy pies otrzymywał ocenę doskonałą, także nie każdy dostawał wniosek na championa, czy kartę oceny.

Jecky - Mołdawia, Kiszyniów
Nasz młodziutki Jecky na obu wystawach międzynarodowych uzyskał Zwycięstwo Rasy i wszystko, co mógł w rasie otrzymać. Na wystawie CAC-owej, Zwycięstwo Rasy otrzymał Merlin. Chłopcy uzyskali też wszystko co mogli – Jecky trzy razy BOB Junior, Merlin 3x Najlepszy Pies i 2 x CACIB. Tym samym obaj spełnili warunki do uzyskania Championa Mołdawi i Championa Klubu Mołdawi (oczywiście Jecky w wersji Młodzieżowej), zaś Merlin dodatkowo otrzymał Grand Championa Mołdawii.
Przyznam, ze tylko w tym roku Merlin ukoñczył 11 championatów (łacznie ma ich 16: 4 młodzieżowe, 7 dorosłych z 7 krajów, 3 championaty klubowe, 1 grand champion i interchampiona). Chyba czas na przerwę … bo nam krajów zabraknie 😉

Merlin - Mołdawia, Kiszyniów

Szczerze mówiąc jadąc teraz do Mołdawi najbardziej bałam się o młodziutką Cherie, która dopiero co weszła w wiek 15 miesięcy i właśnie jest w trakcie największej zmiany sierści. Dlatego nie wiedziałam, czy trafimy na sędziów patrzących wyłącznie na sierść, czy też docenią jej inne zalety. Dzięki Bogu sędziom podobała się jej piękna budowa i cudny, płynny ruch. Sierść odrośnie, ale gdy jej nie ma, widać wspaniałą budowę i piękną szyję. Dzięki temu nasza młodziutka Cherie przywiozła Championat, Championat Klubu, a także Grand Championa Mołdawii, dodatkowo drugiego dnia otrzymując CACIB i rozpoczynająć Interchampionat !!! Byłam z niej dumna!!!!

Cherie - Mołdawia, Kiszyniów

Możemy się pochawlić, że jest to już trzecie pokolenie championów w naszej hodowli !!! 😉

1. Młodziutka Cherie
2. Niespełna trzy-letni Merlin – ojciec Cherie
3. oraz pięcio-letni Zefi, dziadek Cherie.
Merlin i jego ierwsza córeczka Cherie Merlin i Cherie
tata Merlin dziadek Zefi

 

Cherie, patrząc na jej linię ojców, jest 3 championem w naszej hodowli, ale ogólnie jest 14 championem (gdyby nie jeden pra, pra, pra dziadek Chenterra Beauregard CD bez ukoñczonego championatu, Cherie byłaby 24 championem !!!).