Wystawa w Ostravie – Czechy


W dniu 4.04.2009 byliśmy na wystawie w Ostravie (Czechy) – sędzia Josef Matejek.

Merlin zdobył tytuł Narodni Vitez, także swoje pierwsze CAC z tego kraju, rozpoczynając tym samym dorosły championat Czech.

Image

 

Rose w klasie szczeniąt zajęła ocenę wybitnie obiecującą i pierwszą lokatę na dwie wystawiane suczki.

Luśka w klasie otwartej, po dlugiej przerwie w wystawianiu, zdobyła ocenę doskonałą i III lokatę

Na wystawie było 35 sheltie (9 psów i 26 suczek). Wystawa jak na krajówkę bardzo duża. Ogółem 2872 psów, z czego w sobotę wystawiane 1474. Nieźle! Czasem na wystawach międzynarodowych jest ich mniej. Ale my lubimy takie wystawy, gdzie jest konkurencja i jest się z kim porównać. Wygrana, gdy się jest samotnym w klasie, nie cieszy. Jednak jeśli w stawce jest konkurencja, a do tego ładna, radość jest naprwdę duża. Wygrana Merlina cieszy nas tym bardziej, że to młody pies, który dopiero zaczyna swoją karierę w dorosłych klasach. Startuje w porównaniu ze starszymi od siebie, a jeszcze nie jest w pełni futerka. Choć przybywa mu go już z dnia na dzieñ…

Wspaniała atmosfera przy ringu, to coś co uwielbiam. Wszak wystawa to jak zwykle sposobność do spotkania się z innymi, a ta była szczególna, bo mamy przyjaciół także w Czechach. Było nam bardzo miło wiedzieć sie z Wami!!!! Ewa mogła zobaczyć Rose, wszak to nasza wspólna dziewczyna. Cieszę się, że Rose zachwyca oko wielu osób. Jeszcze brakuje szczylkowi nieco obycia na ringu, ale to tylko kwestia czasu.

A do Ostravy pojechaliśmy razem z Ewą i jej Kenią Raj dla Zwierząt. Kenia zdobyła swojego ostatniego CACa koñczącego Championat Słowacji (wielkie gratulacje!!!), także zdobyła tytuł Narodni Vitez. Wracaliśmy szczęśliwi. Po drodze oczywiście wstąpiliśmy do Ewy na obiadek, potem udało nam się spotkać naszą śliczną córeczkę Zefiego – Nukę Herbu Psia £apa, która mieszka w Krakowie. Dzięki za tak wspaniałe spotkanie !!!!!!!

Merlin tuż po pwrocie do domu.
Image
Image

Luśka
Image

I nasze pierwsze zwiastuny wiosny na działce…
Image

Image

Image