SUKCESY NA WYSTAWIE KLUBOWEJ W ŁODZI


J.Ch.Lovesome DUKE OF DREAM-LAND18 września odbyła się
XXIII KLUBOWA WYSTAWA PSÓW PASTERSKICH NIEPOLSKICH w Łod
zi
. Sheltie oceniał wieloletni hodowca tej rasy w Anglii, Malcolm Hart (hodowla Hartmere)

DUKEv1, Zw.Mł., Najlepszy Junior w Rasie, BIS Junior III
MONTY v3 w stawce 6 psów
JECKYv2 w stawce 11 psów (za Zwycięzcą Klubu)
SALLYv2 w stawce 9 suk (za Zwyciężczynią Klubu)
CHERIEv1, CWC (w porównaniu z ubiegłoroczną Zwyciężczynią Klubu)
                 UKOŃCZYŁA CHAMPIONAT POLSKI !!!!!

Ponadto:
SZEJK (Jecky & Zorka) – wo1 w stawce 5 piesków z klasy baby
DIVI  (Jecky & Bona) – wo1/4, BOB baby, BIS Baby III

Dla nas jako kilku hodowców wspólnie hodujących szetlandy z przydomkiem Lovesome, jest to ogromny sukces. Nasze psy, wyhodowane w naszej hodowli (Duke, Sally i Cherie) otrzymały doskonałe oceny, wspaniałe opisy od bardzo surowego sędziego, a do tego wszystkie zajęły czołowe lokaty w swoich klasach. Także psy sprowadzone do naszej hodowli stanęły na lokatach z doskonałymi ocenami i opisami.

DUKE
(Lovesome DUKE OF DREAM-LAND – wł. Mariusz Podżus) wystawiany w klasie młodzieży, otrzymał ocenę doskonałą, zdobył Młodzieżowe Zwycięstwo Klubu oraz tytuł Najlepszego Juniora w Rasie. Na finałach podczas wyboru BIS Junior, DUKE stanął na III lokacie.

lovesome_duke_of_dream-land   club_winner

owczarek szetlandzki - lovesome duke of dream-land

BOB-junior-lovesome_duke_of_dream-land

lovesome_duke_of_dream-land

BIS III junior  lovesome duke of dream-land

BIS-III-junior-lovesome_duke_of_dream-land

J.Ch. Lovesome DUKE OF DREAM-LAND

BIS III Junior-Duke

Sędzia dużą uwagę przywiązywał do szaty, mimo to młodziutki, 17-miesięczny  MONTY (JIM BEAM Perla z Polabi) będący w trakcie wymiany sierści zajął III lokatę w stawce 6 ładnych psów. Miał ocenę doskonałą i wspaniały opis, a to nas wszystkich bardzo cieszy.

karta-monty

junior-class-male

monty-v3

monty-v3 clubshow lodz2011

Zarezentowany w klasie championów, zaledwie dwuletni pies JECKY (Quashee OPERATION CHAOS) ujął sędziego swoją nietuzinkową urodą. Otrzymał opis, o jakim marzy niejeden hodowca i właściciel szetlanda.

wystawa klubowa w Łodzi - sędzia Malcolm Hart

Jecky

sheltie_lovesome - Quashee Operation Chaos

jecky-v2

W suczkach zaprezentowaliśmy siostrę Duke – SALLY (Lovesome DREAMLIKE ROSE). Zgłoszona do klasy otwartej startowała z 8 doroślejszymi konkurentkami. Jest w trakcie wymiany sierści tak jak Duke czy Monty (wiek 17 miesięcy niestety taki jest…) a mimo to została zauważona przez sędziego i ustawiona na drugiej lokacie.
karta-sally

female-open_class

female-open_class-2

female-open_class Sally

W klasie championów wystawiona była CHERIE (Lovesome CHERIE). Zastanawialiśmy się czy ją pokazywać, ponieważ jest niecałe 6 miesięcy po urodzeniu szczeniąt i jeszcze nie wróciła do pełnej kondycji. Mimo to wygrała swoją klasę pokonując ubiegłoroczną zwyciężczynię klubu. Ujęła sędziego swoim wyrazem i budową oraz lekkością ruchu, a tym samym w pięknym stylu ukończyła Championat Polski

sheltie_lovesomeCHERIE clubshow2011 v1,CWC

Cherie

klasa championek na lokatach

cherie karta ocen z wystawy klubowej 2011

female: best intermediate, open & champion class

female:  intermdiate, open & champion class

Doskonale też spisały się dzieci Jecky’ego startujące jeszcze w klasie baby:
Szejk (w grupie 5 baby, właściciel Dominika Marek) i Divi (w grupie 4 baby, właściciel Justyna Falińska) zostały wybrane jako najlepsze baby, które jak stwierdził Pan Hart – najchętniej zabrał by ze sobą w walizce do Anglii … słysząc te słowa można było pękać z dumy 😉
Wielkie podziękowania dla hodowców: Ewy (hod. Figa Ruminy) i Mariusza (hod. Herbu Psia Łapa), jak również ich właścicieli – Dominiki i Justyny.

SZEJK Herbu Psia Łapa

szejk-vp1

divi

divi-vp1

Divi i Justyna

Miłą niespodziankę na wystawie sprawili nam właściciele Harrego Pottera (ma teraz niecałe 6 miesięcy) swoimi odwiedzinami.
Dziękujemy za przybycie i miłą pogawędkę.
Lovesome_harry_potter

Dziękujemy też wszystkim za miłe towarzystwo przy ringu. Co prawda wystawianie tak dużej grupy psów sprawiło, ze nie było zbyt wiele czasu na rozmowy.  Mimo to atmosfera na wystawie wspaniała, oby takich wystaw było więcej.