Merlin koñczy 2 lata


13.12.2009 – Merlin obchodzi dziś swoje święto: drugie urodziny

Lovesome Sheltie - Merlinholodwla owczarka szetlandzkiego Lovesome

Lovesome Sheltie - Merlin

13 grudnia 2007 roku w Warszawie urodziły się szczenięta – dzieci naszego Zefiego. Były bardzo śliczne. Chłopczyk blue-merle tak nas ujął za serca, ze przyjechał do nasi pozostał z nami w hodowli … To nasz kochany Merlin. Jest doskonałym psem, ujmującym za serce nie tylko nas, ale także wielu sędziów na wystawach. Dziś, w wieku 2 lat, ma już skoñczony dorosły Championat Rumunii, rozpoczęte championaty Polski, Litwy, Słowacji, Wegier, Czech, także Interchampionat. Do ukoñczenia prawie wszystkich brakuje mu małych wniosków i jednego CAICBa, także odstępu czasu. Merlin jest też pierwszym w historii sheltie w Polsce Młodzieżowym Multi Championem – ma skoñczone championaty Litwy, Polski, Rumunii i Słowacji.
Na wystawie klubowej zdobył bardzo prestiżowy tytuł Zwycięzca Klubu, będąc niemal najmłodszym psem z dorosłych klas – tylko jego konkurent w klasie był od niego młodszy. Byliśmy z niego bardzo dumni – tym bardziej, ze była to największa wytawa sheltie jaka do tej pory miała miejsce w Polsce.

Tytuły z łatwością przychodzą Merlnowi. Jednak nie tytuły, a sam pies jest dla nas najważnieszy. Miło jest wygrywać, owszem, ale większość życia to jednak samo przebywanie z psem: spacery i zabawy. A Merlin jest cudownym domownikiem. Ma charakter jakiego pozazdrościć może mu niejeden pies.

A tak wygląda dwuletni Merlin

Lovesome Sheltie - Merlin

Lovesome Sheltie - Merlin 2 lata

Lovesome Sheltie - Merlin

Lovesome Sheltie - Merlin (owczarek szetlandzki)

I harce z Jecky’m
Lovesome Shetlie - Merlin
(dwa wampiry)
Lovesome Sheltie - Merlin & Jecky

Sheltie Lovesome - Jecky & Merlin

Jutro Jecky koñczy 15 tygodni.

To zdjęcia z ubiegłego tygodnia – jeszcze w wieku 14 tygodni

Sheltie Lovesome - Jecky 14 tygodni

Lovesome Sheltie - owczarek szetlandzki Jecky 14 tygodni

Lovesome sheltie - Jecky 14 tygodni

Lovesome Sheltie - Jecky 14 tygodni

I na koniec już 15-to tygodniowego chłopaka 😉
Lovesome Sheltie - Jecky 15 tygodni