DUOCACIB BRNO 6-7.02.2010r


Na wystawie międzynarodowej w Brnie, zdobywając dwa kolejne CAC-e,
Merlin ukoñczył Championa Czech!!!!
Rose była dwa razy doskonała.

Moi podopieczni:
Nalle (Shelteam Dreamcather) – ukoñczył Interchampiona
Sisi ( Is Princess ze Skalni Vyhlidky) – rozpoczęła Młodzieżowy Championat Czech i przeszła pomyślnie bonitację (zdobyła uprawnienia hodowlane)

Wystawa w Brnie od samego początku była dla nas wielką niewiadomą. Nie miałam pojęcia, czy pojedziemy – zepsuł nam się samochód, a w drugim padło ogrzewanie. A do przejechania w sumie dwa tysiące kilometrów. Jednak dzięki staraniom Roberta udało się jakoś co nieco uruchomić ogrzewanie, więc ruszyliśmy w drogę. Wieczorem dotarliśmy do Ewy. Noc była za krótka na rozmowy, a rano …. wyjazd do Brna. Okazało się, ze Ewa nie może jechać z nami, więc zabraliśmy jej psy, zostawiając u niej Jeckie’go. Zbyt trudne byłoby pilnowanie malucha i przygotowanie psów do wystawy oraz wystawienie ich. Bałam się, czy sobie z tym poradzę. Po drodze zabraliśmy ze sobą znajomą Ewy, która jak się okazało, świetnie rozmawiała po polsku.
Dojazd nie obył się bez nerwów, gdyż staliśmy w wielkim korku oczekując na wjazd na teren wystawy. Do hali mieliśmy niezły spacer – psy po błocie śniegowym przeszly okolo pół kilometra. Spojrzałam na ich łapy i … ręce mi opadły. Były czarne.

Przy ringu zobaczyłam małego, fajnego bąbla. Sunia merle o cudnym kolorku – jak bym widziała Merlina, gdy był mały! Podobał mi się też piesek w klasie szczeniąt, który był wystawiany drugiego dnia. No, no…. co za prezencja! I ten kolorek…czysty, bez rudych nalotów. Bylo na co popatrzec. Coraz więcej naprawdę ładnych merle. Oj, będzie w czym wybierać, jeśli komuś zachce się hodowac merle….
Moją uwagę przyciągał jeszcze piesek w klasie pośredniej – Marvitholl Yantar. Bardzo ładny tricolor.

Wystawa była dobrze przygotowana, ciepło na hali, ringi czyste i zadbane. Miłe towarzystwo obok ringu. Szkoda tylko, ze niewiele czasu miałam na rozmowy, bo przygotowanie i wystawienie czterech psów wymaga co nieco pracy i czasu. Pierwszego dnia Merlin v1, CAC (ukoñczył Championat Czech!!), Nalle v2 i res.CAC, Sisi v3, zaś Rose v. Drugiego dnia Merlin ponownie v1, CAC (i nie był wystawiany w dalszych konkurencjach poza swoją klasą), Nalle v1, CAC, CACIB (ukoñczył Interchampiona!!), Sisi v1, CAJC, Rose v (doskonała). Wystawa w oba dni bardzo udana. Można życzyć sobie takich więcej.

Merlin

Merlin

Nalle

Nalle – Shelteam Dreamcather

Sisi

Sisi – Is Princess ze Skalni Vyhlidky

Rose - Lovesome Sheltie

Rose – Turmaja’s Lovesome Rose